jak zobaczyć rozszerzenie pliku

Znaleziony temat: jak zobaczyć rozszerzenie pliku

Jak zobaczyć rozszerzenie pliku

Co to jest rozszerzenie pliku?

Rozszerzenie pliku to krótka forma, która występuje na końcu nazwy pliku i zazwyczaj składa się z trzech lub czterech liter oddzielonych kropką. Rozszerzenie pliku informuje system operacyjny o formacie danych zawartych w pliku. Dzięki temu możemy łatwo zidentyfikować, z jakim rodzajem pliku mamy do czynienia.

Jak zobaczyć rozszerzenie pliku w systemie Windows?

Aby zobaczyć rozszerzenie pliku w systemie Windows, należy przejść do folderu, w którym znajduje się interesujący nas plik. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na plik i wybieramy opcję „Właściwości”. W nowym oknie w zakładce „Ogólne” znajdziemy informacje o nazwie pliku oraz jego rozszerzeniu.

Jak zobaczyć rozszerzenie pliku w systemie Mac OS?

W systemie Mac OS rozszerzenie pliku jest domyślnie ukrywane, ale istnieje sposób, aby je zobaczyć. Aby to zrobić, należy przejść do menu Finder i wybrać preferencje. Następnie w zakładce „Zaawansowane” zaznaczamy opcję „Pokaż wszystkie nazwy plików”. Teraz rozszerzenia plików będą widoczne obok ich nazw.

Jak zobaczyć rozszerzenie pliku w systemie Linux?

W systemie Linux można zobaczyć rozszerzenie pliku za pomocą terminala. Wystarczy wpisać komendę „ls -l” w konsoli, aby wyświetlić listę plików wraz z ich rozszerzeniami. Można również skorzystać z polecenia „file nazwa_pliku” aby uzyskać informacje o formacie pliku.

Podsumowanie

Znalezienie rozszerzenia pliku może być przydatne w wielu sytuacjach, na przykład podczas próby otwarcia pliku za pomocą odpowiedniego programu. Dzięki prostym krokach opisanym powyżej, można szybko i łatwo sprawdzić rozszerzenie pliku w systemach Windows, Mac OS oraz Linux. Zapoznanie się z tym elementem może ułatwić codzienne korzystanie z komputera i pracy z różnymi rodzajami plików.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak zobaczyć rozszerzenie pliku 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

wyświetlanie formuł w excelu

Znaleziony temat: wyświetlanie formuł w excelu Wyświetlanie formuł w Excelu Excel to popularny program do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, który jest wykorzystywany w wielu firmach i

wyszukaj osoby miejsca i inne

Znaleziony temat: wyszukaj osoby miejsca i inne Wyszukiwanie osób, miejsc i innych na stronie akademiaanalitykow.pl Strona internetowa akademiaanalitykow.pl jest miejscem, gdzie można znaleźć wiele cennych

wyszukaj osoby

Znaleziony temat: wyszukaj osoby Wyszukiwanie osób na stronie AkademiaAnalityków.pl Szukanie osób na stronie AkademiaAnalityków.pl może być bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli chcesz skontaktować się z konkretnym

wyszukiwanie liczb

Znaleziony temat: wyszukiwanie liczb Wyszukiwanie liczb – jak efektywnie przeprowadzić analizę danych numerycznych? Analiza danych numerycznych jest jednym z kluczowych elementów pracy analityka. Wyszukiwanie liczb,

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.